BİZ KİMİZ

DEZENKON Kimya Temizlik Sanayi Tic. A.Ş. insan sağlığını ve gıda güvenliğini tehdit eden mikropları bulundukları bölgede etkisizleştirerek bu etkiyi uzun süre devam ettirebilecek nitelikte dezenfektan geliştirme amacıyla yola çıkmış ve uzun süren Ar-Ge çalışmalarının sonunda yüksek nitelikli uzman kadrosu, ileri teknoloji yatırımları ve sürekli yenilenen vizyonuyla insan sağlığını ve geleceğini korumayı ilke edinmiştir.


Bu amaç doğrultusunda kişisel ürünler kapsamında olan el, ev, çamaşır, bulaşık, kişisel bakım, ayakkabı, ve otomobil hijyenini sağlamak için kullanılan dezenfektanlar ve bunun yanı sıra gıda, tarım, hastane, hayvancılık ve yer yüzey hijyenini sağlamak için kullanılan dezenfektanların üretimini gerçekleştirmektedir.


DEZENKON Kimya, görevlerini hizmet verdiği kurumların sayıları, marka bilinirlikleri ve müşterilerinin büyüklüklerine göre değil,  kural ve hizmet normlarına göre yerine getirmektedir. İnsan ve çevre sağlığını ön planda tutan ve hizmet merkezli faaliyet alanında sürdürülebilir bir başarı elde etmenin yolunun maksimum kaliteyi devam ettirmekten geçtiği ilkesini benimsemiştir. Bu gerçeklikten hareketle tüm faaliyetler bu bilinç ve anlayış içerisinde yapılmaktadır. DEZENKON Kimya’nın insan ve toplum sağlığını tehdit eden mikroorganizmalara karşı ürettiği ürünler güvenilir, nanoteknoloji mucizesi ürünler olmakla beraber bu ürünlerin özgün değerini oluşturan özellikler kamu sağlığı ve işletmelerin dezenfeksiyon maliyetlerini düşürmesine de katkı sağlamaktadır. Dezenkon üst yönetimi ve bünyesinde yer alan akademik kadro ile birlikte, son yıllarda almış olduğu stratejik bir kararla sentetik kimyasal katkılı ürünlerin üretimini noktalayarak çevre dostu ekolojik ürünler eldesine yönelik çalışmalar üzerine yoğunlaşmış ve bu konuda bir irade ortaya koymuştur.


Kendi öz kaynakları ile 2013 yılında kurulmuş olan DEZENKON, Konya’da bulunan ve 4.000 metrekarelik bir alanda konuşlanmış fabrikasında üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Firma üretim faaliyetleri yanında oluşturmuş olduğu Ar-Ge ve Ür-Ge birimlerinde yeni ürün tasarımları oluşturarak YERLİ hijyen ürünleri elde etmeyi amaçlamaktadır.

 

Ekolojik çalışmalarında İnsan sağlığı yanı sıra hayvan sağlığını da önemseyerek Veteriner Sağlık Ürünleri üretmeyi ve pazarlamayı ilke edinmiştir. Ürünlerini, kimyasal katkı olmadan, teknik bilgisi kendisine ait özel bir teknoloji ile üreten, ekolojik teknolojiyi hayata geçirmeyi başarmış şirketimiz; Kalite Yönetim Sistemini benimseyerek ISO 9001, ISO 14001, ISO 13485 ve OHSAS 18001 kalite belgelerini almış ve uygulamaya geçmiştir.

 

GMP kurallarına uygun üretim alanlarına sahip üretim tesislerimizde CE belgeli ürünler üretilerek ihracata yönelik yüksek ekolojik teknoloji ürünlerini kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. “Sağlığınız için” sloganıyla “önce siz” felsefesine inanmış bir yapının ürünlerini sizlere sunmanın büyük onurunu yaşamaktayız.


 “SAĞLIĞINIZ İÇİN, SİZLERLE”.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı