ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1- KONU

İşbu Satış Sözleşmesi Ön Bilgi Formu’nun konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun – Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. İş bu ön bilgilendirme formunu kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

2- SATICI BİLGİLERİ

Ünvan: DEZENKON Kimya Temizlik Turizm İnşaat Sanayi Tic. A.Ş.
Adres: Fevzi Çakmak Mah. Hüdai Cad. Kottim Sanayi Sitesi No:47 Karatay/Konya
Telefon: 0332 444 60 28
Eposta: [email protected]

3- ALICI BİLGİLERİ
Teslim edilecek kişi:
Teslimat adresi:
Telefon:
Faks:
Eposta/Kullanıcı adı:

 

4- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

4.1 Ürün / Ürünlerin temel özellikleri (türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi) SATICI’ya ait internet sitesinde yer almaktadır. Ürünün temel özelliklerini web sitesinden inceleyebilirsiniz.

4.2. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

4.3. Sözleşme konusu mal ya da hizmetin tüm vergiler dâhil satış fiyatı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Ürün Açıklaması                     Adet                            Birim Fiyatı                            Toplam

(KDV Dahil)

Kargo Tutarı: Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücreti ALICI tarafından ödenecektir.

Siparişiniz 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerine uygun olarak sipariş tarihinden itibaren en geç 10 (on) gün içinde kargo firmasına teslim edilir. Kargo gönderi kodunuz sisteme yansıdıktan sonra en geç 2 gün içerisinde siparişiniz kargo firması tarafından teslim edilecektir.

5 – GEÇERLİLİK SÜRESİ

İşbu formda yer alan ürünlere ilişkin olarak tüketiciye sunulan tüm bilgiler ve vaatler kampanya yayın süresi kadar geçerli olup bu günden sonra SATICI tarafından işbu formda verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur. Kampanya yayın süresi sonunda ALICI tarafından satın alınmış ürün ya da hizmetin SATICI’nın tedarikçi firma stoklarında olmaması ve eşit kalitede ve fiyatta muadil ürünün de bulunmaması halinde SATICI’nın, ALICI’nın ödemiş olduğu bedeli iade etme hakkı saklıdır.

6 – CAYMA HAKKI

Siparişi verilen ürünler için cayma hakkı bulunmamaktadır.

7- ÜRÜNLERİN TESLİMATI   

7.1. Ürünler, ALICI’nın belirttiği teslimat adresine veya gösterdiği adresteki kişiye/kuruluşa faturası ile birlikte paketlenmiş ve sağlam olarak sipariş tarihinden itibaren en geç 10 (on) gün içinde teslim edilir. SATICI’nın bu yükümlülüğü yerine getirmemesi halinde ALICI sözleşmeyi feshedebilir.

7.2. Ürünler ALICI’dan başka bir kişiye teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

7.3. ALICI, Ürünler’i teslim aldığı anda kontrol etmek ve gördüğü ayıpları derhal SATICI’ya bildirmekle yükümlüdür.

8- GENEL HÜKÜMLER

8.1 ALICI, işbu Form’da satışa konu Ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve yazılı olarak gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

8.2 ALICI; işbu Form’u yazılı olarak teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, SATICI tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen Ürünlere ait temel özellikler, Ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

8.3 Kargo firmasının, Ürünleri ALICI’ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen Ürünün ALICI’ya teslim edilememesinden dolayı Satıcı sorumlu tutulamaz.

8.4 SATICI, ürünlerin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.

8.5 SATICI, ürünlerin teslim süresinden önce haklı bir nedenle tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması üzerine ALICI’yı bilgilendirmek ve yazılı onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir Ürün tedarik edebilir.

8.6 SATICI, ürünlerin teslim edilmesinin imkânsızlaşması halinde bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’ya bildirir ve 10 (on) günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ya iade eder.

8.7 Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

8.8 Ürünlerin bedelinin herhangi bir sebepten dolayı SATICI’ya ödenmemesi halinde, ALICI SATICI’’nın bildiriminden itibaren en geç 3 gün içinde ürünleri tüm masrafları ALICI’ya ait olmak üzere SATICI’ya iade eder. SATICI’nın ürün bedeli alacağını takip dahil diğer tüm akdi-kanuni hakları ayrıca ve her halükarda saklıdır.

9- FATURA BİLGİLERİ

Ad/Soyad/Unvan:

Adres:

Telefon:

Faks:

Eposta/kullanıcı adı

Fatura sipariş teslimatı sırasında fatura adresine sipariş ile birlikte teslim edilecektir.

10- GEÇERLİLİK

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Tüketici tarafından okunarak kabul edildikten sonra Mesafeli Satış Sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

11- YETKİLİ MAHKEME

Tüketici; şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, ilgili Bakanlık tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.

 

 İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen ön bilgileri edindiğimi teyit ederim.

ALICI

Ad Soyad:

E-posta:

Tarih:

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı